• Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • Youtube
  • Rss
  • Whatsapp

Blog

Alarm Haber Alma Merkezi

Ev veya işyerlerine yönelik güvenliğin arttırılması adına tercih edilen alarmların yeterince güvenli olduğu kanaatinde olmalısınız. Zira birtakım bu alana yönelik ürünlerin kalitesiz oluşu veya resmi olarak satışını gerçekleştirmeyen işyerlerinden satın alınması halinde başınız ağrıyabilir. Öte yandan düzgün ve yasal bir yol satışı gerçekleşen alarm sistemlerini kullanmanız halinde olası iç ve dış tehditlere yönelik tedbirli bir kapsamda bulunabilirsiniz. Öncelikli olarak alarm sisteminizin bir haber alma merkezine bağlı olup olmadığı konusunda da hem fikir olmalıyız. Alarm sistemleri olası herhangi bir alarm oluşturmaya yönelik harekette siz ve polisin haberdar edilmesini sağlayan sistemlerdir. Bu sistemi kullanmak elbette sizin en doğal hakkınız. Buna yönelik alarm haber alma merkezleri olarak geçen yerler devreye girmektedir. Valilik tarafından resmi olarak onay verilen özel kuruluşlar, alarmlarınızı merkezi sisteme tabii ederek, takibinin yapılabilmesini sağlıyor.

Kayıt Cihazlarına Yönelik Siber Saldırı

DVR kayıt cihazlarına yönelik siber saldırı hakkında bir yazı hazırlamak zorunda kalmamızın nedeni: Birçok kullanıcımızdan aldığımız; DVR cihazım açılmıyor , Kayıt cihazıma erişemiyorum gibi bir çok mesajdır.

IP Tabanlı Kamera Sistemleri

Analog CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına adapte edilebilen IP Kamera herhangi bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir. Bu işleyişi sağlarken kamera lensten aldığı görüntüyü dijital olarak dönüştürerek işlemcisine ve oradan da işletim sistemi sayesinde uzak erişim noktalarına Internet Protokolünü kullanarak MPEG4 formatında görüntü ve ses olarak anında transfer etmektedir.

İstanbul’da kamerasız toplu taşıma aracı kalmayacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) minibüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını daha güvenli hale getirmek için aldığı karar üzerine, 30 Haziran’a karar bu araçların tümünde güvenlik kameralı sistem olacak.

Copyright © 2020 www.novatechguvenlik.com Tüm hakları saklıdır.