• Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • Youtube
  • Rss
  • Whatsapp

Sıkça Sorulan Sorular

Hırsız Alarm Sistemleri ile İlgili Sıkça Karşılaşılan Soru ve Sorunlar
Sık Sorulan Sorular hakkında sizler için hazırldeadığımız bu bölümü inceleyebilirsiniz. Eğer sorunuza cevap bulamazsanız lütfen aşağıda bulunan formdan bize sorunuzu iletiniz. Size en kısa zaman içerisin dönüş yapılacaktır.

1. Elektrik kesilirse alarm sistemim çalışır mı?

Elektrik kesilirse alarm sistemi otomatik olarak aküden enerji almaya başlar. Akünüz alarm sisteminizi 8 ila 13 saatlik süre boyunca çalıştırmaya yeterli olur. Daha uzun süreli elektrik kesintilerinde Alarm İzleme Merkeziniz evinizi/işyerinizi arayıp sizi durumdan haberdar eder. Akünüzün şarj olması için elektriğin gelmesini beklemek istemiyorsanız akünüzü değiştirmek üzere mekanınıza bir teknik servis gönderilebilir.

2. Alarm sistemini nasıl devreye sokabilirim veya nasıl devreden çıkarabilirim?

Alarm sistemini çalıştırmak veya kapatmak için dilerseniz uzaktan kumanda kullanabilir veya şifre paneline şifrenizi girebilirsiniz. Sistem devrede iken evinize/iş yerinize geldiğinizde ise şifrenizi girmek ve sistemi kapatmak için size belirli bir süre verilecektir.

3. Evime/işyerime geldiğim zaman şifremi unutursam veya şifre paneline şifremi girmekte gecikirsem evime/işyerime direkt olarak polis mi gönderilir?

Böyle bir durumda öncelikle olayın bir yanlışlık mı yoksa gasp mı olduğunu öğrenmek üzere abone aranır ve parolası istenir. Abone doğru parolayı verdiği zaman sorun çözümlenir.

4. Evimde/işyerimde fazla kablo istemiyorum. Alarm sistemim kablosuz olabilir mi?

Akü ve trafo dışındaki alarm sisteminize dahil olan bütün ekipmanlar kablosuz olabilir.Bunun dışında sirenler, alarm paneli ve telefon hattı trafoya bağlanır.

5. Ben evimde/işyerimde kiracıyım. Başka bir eve/işyerine taşınırsam ne olacak?

Başka bir yere taşındığınız taktirde ücretsiz keşif yapan uzman satış danışmanımız yeni evinize/işyerinize gelerek ihtiyacınız olan dedektörlerin sayısını ve yerlerini belirleyecektir. Eğer taşındığınız yer eskisinden daha küçükse o zaman size fazla gelen dedektörler geri alınıp aylık abone bedelinizden indirim yapılacaktır.

6. Ailemin ve evimdeki/işyerimdeki çalışanların evime/işyerime rahatça girebilmesini istiyorum. Onlara da şifre verebilir miyim?

Evet. Alarm sistemini çalıştırabilmek ve kapatabilmekiçin size verilen ana kullanıcı şifresi ve parolası dışında 31 ayrı kişiye daha şifre ve parola verilebilir. Bütün kullanıcıların şifre ve parolası farklıdır. İşten çıkarma durumlarında ana kullanıcı istediği kişilerin şifre ve parolasını iptal ettirebilir. Çalışanlarınızın siz yokken işyerinize/evinize girmesini istemiyorsanız ana kullanıcı olarak onların şifrelerini iptal ettirebilirsiniz ve daha sonra onlara yeni şifre ve parolalar verebilirsiniz. İşyerinize siz yokken hangi çalışanın girdiğini bilmek istiyorsanız ise Alarm İzleme Merkezimiz size haber verecektir.

7. Evimde evcil hayvan besliyorum. Alarm sistemini rahatça kullanabilmem için bana önerebileceğiniz bir çözüm var mı?

Evinizdeki evcil hayvanınızı alarm sistemi aktif halde iken bir odaya kapatmak istemiyorsanız, iç mekândaki hareketi algılayan hareket dedektörlerinin hayvan algılamayan modellerini veya kapı ve pencerelere takılan manyetik kontakların ağırlıklı olduğu bir sistemi tercih edebilirsiniz.

8. Evime/işyerime girdiğim sırada gelişen gasp/soygun durumlarında hırsız zorla benden alarm sistemimi kapatmamı isterse ne yapabilirim?

Gasp ve soygun durumlarında abone şifresini girmekte geciktiği için kendisini arayan Alarm İzleme Merkezine bilinçli olarak yanlış parola verdiğinde veya şifre paneline her zamanki şifresini değil acil durum şifresini girdiğinde mekâna hemen polis gönderilerek olaya müdahale edilir.

9. Hırsız dış mekandaki sirenin kablosunu keserse alarm sistemim çalışır mı ?

Evet çalışır. Bu defa siren içindeki akü devreye girer ve sistemi çalıştırır. Bu durumda Alarm İzleme Merkezi&rsquone panele dışarıdan müdahale olduğuna dair sinyal düşer ve mekâna direkt olarak polis yönlendirilir.

Copyright © 2020 www.novatechguvenlik.com Tüm hakları saklıdır.