BLOG YAZILARIMIZ

3 Nisan 2022 Pazar

IP Tabanlı Kamera Sistemleri

Analog CCTV kameralardan farklı olarak her türlü network ortamına adapte edilebilen IP Kamera herhangi bir donanıma gerek duymadan elde ettiği görüntüleri ağınızda belirlenen noktaya dijital olarak ulaştırabilmektedir. Bu işleyişi sağlarken kamera lensten aldığı görüntüyü dijital olarak dönüştürerek işlemcisine ve oradan da işletim sistemi sayesinde uzak erişim noktalarına Internet Protokolünü kullanarak MPEG4 formatında görüntü ve ses olarak anında transfer etmektedir.

Yazıyı Oku
11 Nisan 2022 Pazartesi

Alarm Haber Alma Merkezi

Ev veya işyerlerine yönelik güvenliğin arttırılması adına tercih edilen alarmların yeterince güvenli olduğu kanaatinde olmalısınız. Zira birtakım bu alana yönelik ürünlerin kalitesiz oluşu veya resmi olarak satışını gerçekleştirmeyen işyerlerinden satın alınması halinde başınız ağrıyabilir. 

Yazıyı Oku
12 Nisan 2022 Salı

Kayıt Cihazlarına Yönelik Siber Saldırı

DVR kayıt cihazlarına yönelik siber saldırı hakkında bir yazı hazırlamak zorunda kalmamızın nedeni: Birçok kullanıcımızdan aldığımız; DVR cihazım açılmıyor , Kayıt cihazıma erişemiyorum gibi bir çok mesajdır.

Yazıyı Oku
12 Nisan 2022 Salı

İstanbul’da Kamerasız Toplu Taşıma Aracı Kalmayacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) minibüs, otobüs gibi toplu taşıma araçlarını daha güvenli hale getirmek için aldığı karar üzerine, 30 Haziran’a karar bu araçların tümünde güvenlik kameralı sistem olacak.

Yazıyı Oku